Infračervené vykurovanie
 je najlepšia a najúčinnejšia technológia vykurovania, ktorá je v súčasnosti na trhu k dispozícii. Je lacnejšie nakupovať a používať, ako aj zdravie a životné prostredie a pohodlnejšie použitie ako tradičné metódy.
Zatiaľ čo predchádzajúce metódy elektrického vykurovania boli často zamietnuté z dôvodu relatívne malej vykurovacej plochy a vysokého dopytu po energii, a teda drahé, moderné elektrické panely UDEN-S úplne zmenili formu vecí a stali sa veľmi konkurenčným spôsobom vykurovania.

Dôvodom bolo použitie tepelnej energie získanej premenou elektriny na infračervené lúče. Naše panely sú založené na technológii, ktorá využíva svetelné vlny z oblasti pod viditeľnou oblasťou, ktorej príjemné teplo je možné porovnávať so slnečným žiarením.
Infračervené žiarenie je pre človeka úplne prirodzené a bezpečné, má pozitívny vplyv na naše telo . Je bez škodlivého UV žiarenia a rovnaká technológia sa používa už mnoho rokov v sanatóriách, kúpeľných strediskách a inkubátoroch pre novorodencov.
Najlepší a najznámejší zdroj infračervených horúčav je samozrejme Slnko. Takže môžete povedať, že zakúpením našich vykurovacích panelov sa stanete vlastníkmi svojho vlastného malého slnka doma. Vlny vyžarované panelmi zasahujú bez ohrevu vzduchu priamo do tela a spôsobujú pocit upokojujúceho tepla a pohodlia.
Uvedené ohrievanie vzduchu tradičnými radiátormi je spojené s niekoľkými nedostatkami a dokonca aj nebezpečenstvami. Potom dochádza k pohybu vzduchu, ktorý zdvíha prach, peľ, baktérie a ďalšie častice a stáva sa pre citlivých ľudí, alergikov a astmatikov prekážkou Pohyb vzduchu s konvekčným teplom difunduje nerovnomerne, takže je podlaha chladnejšia ako vo vyšších častiach miestnosti.
V prípade našich zariadení sa zaoberáme emisiami infračervených vĺn, ktoré najprv produkujú teplo pri kontakte s povrchom steny, stropu, podlahy, objektu alebo telesa, absorbujú ich a potom sa pomaly uvoľňujú do životného prostredia a odrážajú smerom k iným objektom, čo spôsobuje veľmi široký uhol šírenia tepelnej vlny. Nahromadené teplo sa vypúšťa oveľa dlhšie ako v prípade rýchlo chladiaceho vzduchu, ktorý nemá tepelnú únosnosť. Po druhé, jednáme s priamym účinkom, ktorý pociťuje teplo priamo z panelu. Potom je tu vyšší tepelný komfort, podobný situácii, keď vystúpime z tieňa na slnko a citeľná teplota sa výrazne zvyšuje.
Vyhrievané steny zostávajú suché, čo eliminuje problém s vlhkosťou, ktorý je charakteristický pre tradičné metódy, a tedazabraňuje plesniam a plesniam . Sušenie stien ďalej zlepšuje izolačné vlastnosti miestnosti, čím sa znižuje potreba tepla.
Vzduch v infračervenej vyhrievanej miestnosti nevysychá, a preto nespôsobuje problematické sušenie nosovej sliznice, čo podporuje proces liečby chladom a chladom, v zime naše sliznice nevysušuje. Stručne povedané, v infračervených vykurovaných miestnostiach sa vytvára zdravá, prospešná a pre človeka priaznivá mikroklíma.

Kúrenie pomocou tepelných lúčov (infračervené) je jednoduché a efektívne.
Nevyžaduje si výstavbu celej inštalácie , nevyžaduje žiadne vŕtanie, nemusíte vyčleniť ďalšiu miestnosť pre kotolňu, nepotrebujeme pec a predovšetkým sa nemusíme obávať pravidelného prísunu vhodného paliva. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať miesto, kde bude panel nainštalovaný, zapojiť elektrický systém, zavesiť panel, pripojiť ho k termostatu a to je všetko. Už si môžete užiť príjemné a zdravé teplo. Toto sa deje veľmi rýchlo, pretože používatelia nečakajú 45-90 minút, kým sa vzduch zohreje (konvekčné vykurovanie), cítia teplo z panelov po 15-20 minútach.

Takáto účinnosť a početné vlastnosti podporujúce zdravie znamenajú, že elektrina môže konečne zaručiť pohodlné a lacné vykurovanie vášho domu.